Xtra bra odds på Premier League hos 1X2 – varje lördag

Äntligen är Premier League tillbaka med en ny säsong, något som vi på 1X2 firar med extra bra odds. Varje lördag mellan kl. 12:00-13:30 kan du lägga extra förmånliga 1X2-odds hos oss.

Och så rullar bollen i Englands toppdivision igen. Liverpool öppmade säsongen med ett möte mot Bournemouth (4-2) och sedan var det dags för Aston Villa och Newcastle att spela lika, medan Tottenham plockade 3 poäng efter att ha spelat 3-0 mot Burnley. Manchester City var i toppform och vann med 0-4 på Wolverhampton på bortaplan.
Den första matchdagens kanske mest omskrivna match stod emellertid Manchester United och Arsenal för (0-1). Mycket på grund av att den svenske talangen Viktor Gyökeres – som Arsenal betalt 800 miljoner kronor för – inte lyckades skapa en enda målchans i sin Premier League-debut och blev utbytt efter 60 minuter.
Men som vi vet, allt kan hända under en säsong i världens främsta fotbollsliga. Och Gyökeres kommer förhoppningsvis att näta många gånger under sina kommande matcher.
Xtra bra odds varje vecka
I samband med öppningshelgen valde vi på 1X2 att erbjuda våra spelare extra bra odds på de Premier League-matcher som spelas varje lördag. Oddsen är tillgängliga i 90 minuter – från kl.12:00 till första matchstart kl. 13:30 – och är enkla att hitta direkt på vår startsida eller i vår avdelning för betting på Premier League.
Oddsen är tydligt markerade med en gul logotyp som det står Xtra på i röd text. Under tidsintervallet går det att lägga 1X2-spel på samtliga matcher som spelas under lördagen.
De fem närmaste lördagarnas matcher
Lördag, 23 augusti
- Man City – Tottenham
- Bournemouth – Wolverhampton
- Burnley – Sunderland
- Brentford – Aston Villa
- Arsenal – Leeds
Lördag, 30 augusti
- Chelsea – Fulham
- Wolverhampton – Everton
- Tottenham – Bournemouth
- Man United – Burnley
- Sunderland – Brentford
- Leeds – Newcastle
Lördag, 13 september
- Arsenal – Nottingham
- Bournemouth – Brighton
- Newcastle – Wolverhampton
- Everton – Aston Villa
- Crystal Palace – Sunderland
- Fulham – Leeds
- West Ham – Tottenham
- Brentford – Chelsea
Lördag, 20 september
- Liverpool – Everton
- Burnley – Nottingham
- Brighton – Tottenham
- West Ham – Crystal Palace
- Wolverhampton – Leeds
- Bournemouth – Newcastle
- Man United – Chelsea
- Fulham – Everton
Lördag, 27 september
- Brentford – Man United
- Leeds – Bournemouth
- Chelsea – Brighton
- Man City – Burnley
- Aston Villa – Fulham
- Crystal Palace – Liverpool
- Nottingham – Sunderland
Håll utkik varje lördag – mellan 12:00 och 13:30 hittar du våra Xtra bra odds direkt på 1X2. Perfekt läge att sätta extra krydda på helgens Premier League-matcher!
För fler tips, besök bloggen “Sportnyheter” som drivs av våra experter. Där hittar du massor av spännande guider och speltips.